Przerwy między zębami – jak się ich pozbyć?

Przeszkadzają ci zbyt duże przerwy między zębami? Zastanawiasz się jak się ich pozbyć? Jaka jest przyczyna ich powstawania? Jak rozwiązać ten problem? Poniżej znajdziesz kilka istotnych informacji na ten temat.

Przerwy między zębami to problem, który dotyka bardzo wiele osób. Z jednej strony mogą stanowić wyłącznie problem estetyczny, z drugiej strony mogą oznaczać poważne problemy z uzębieniem oraz z dziąsłami. Warto zatem zasięgnąć porady specjalisty, aby dowiedzieć się czy zbyt duże przerwy pomiędzy zębami nie powinny być w jakiś sposób wyleczone. Niekiedy wystarczające może okazać się leczenie ortodontyczne, innym razem konieczne będzie pozbycie się choroby.

Przyczyn powstawania przerw między zębami może być kilka. Jedną z nich jest mała wielkość zębów, co sprawia, że nie są one w stanie wypełnić cały łuk zębowy. Może to wynikać z genetyki. Oprócz tego przyczyną może być niepełny stan uzębienia, np. po usunięciu jednego lub kilku zębów. Zęby rozsuwają się, a przez to pojawiają się między nimi przerwy. Problemem może być również wada zgryzu, czyli nieprawidłowe ustawienie zębów. Niestety zbyt duże rozsunięcia między zębami mogą prowadzić do różnych schorzeń dziąseł oraz przyzębia.

Jak pozbyć się przerw?

Wyeliminowanie przerw między zębami w dużej mierze zależy od stopnia ich rozsunięcia. Najczęstszym zabiegiem jest pozbywanie się przerwy między przednimi zębami, a w szczególności między jedynkami. Przerwa taka nazywana jest diastemą. Może stanowić nie tylko problem estetyczny, ale powodować problemy z mową czy prowadzić do powstawania chorób dziąseł czy przyzębia. Dlatego warto konsultować się w tej sprawie ze specjalistą, który stwierdzi czy konieczne jest leczenie.

Aby zlikwidować przerwy między zębami powinniśmy wpierw udać się do stomatologa, który stwierdzi jaka jest przyczyna powstania tego problemu oraz czy konieczne jest leczenie. Dopiero po takiej wizycie będziemy mogli podjąć dalsze kroki. Wiele zależy od tego jak jest przyczyna pojawienia się diastemy czy przerw pomiędzy innymi zębami. Częstym zabiegiem jest założenie aparatu ortodontycznego, który ma na celu skorygować problem z uzębieniem. Niekiedy wystarczające okazują się specjalne szyny czy nakładki.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się założenie licówek addycyjnych, które mogą znacznie poprawić wygląd zębów i pozbyć się przerw między nimi. Nowoczesne licówki mocuje się bezpośrednio do zębów, bez naruszania ich powierzchni. Niestety nie zawsze taki zabieg może być zastosowany. Jeśli zęby są zbyt mocno wysunięte do przodu lub wada zgryzu jest zbyt mocna.

Dlaczego lepiej pozbyć się przerw?

Nawet jeśli nie zależy wam na estetycznym wyglądzie uzębienia powinniście udać się na wizytę. Może się okazać, że zbyt duże przerwy mogą powodować pojawianie się stanów zapalnych oraz różnych chorób dziąseł czy przyzębia. Poza tym zbyt duże rozsunięcie zębów może prowadzić do ich wykrzywiania, co z kolei może wpłynąć na sposób mówienia czy układ żuchwy. Nie powinniśmy ignorować tego problemu.

 

Więcej informacji:

http://sowiawola.pl/Centrum Medyczna Sowia Wola – zobacz ofertę stomatologiczną. Implanty, chirurgia, stomatologia zachowawcza i wiele innych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *